מצלמות נסתרות לבית

מצלמות אלו הנן מצלמות קטנות בגודלן, עם נתוני עדשה, חיישן ומעבד תמונה שייבחרו בהתאם לתוצאות התיעוד הנדרשות במקום. המצלמות לא רק קטנות פיזית אלא גם מוכמנות במקומות שקשה להבחין בהם בעין בלתי מזוינת. ישנם 2 סוגים עיקריים של מצלמות המתאימים למשימות אלה בבית, ועוד עשרות סוגים המתאימים לפרויקטים דומים במרחיב הציבורי. כך, למשל, במיזם "עיר ללא אלימות" שהתקיים בערים שונות בארץ, נעשה שימוש במצלמה מסוג FISHEYE שמוצבת בגובה רב ומתעדת ב- 360 מעלות את השטח בצורה מעגלית. 2 הסוגים שיתאימו לבתים פרטיים יתבססו על חיישן קטן יותר וגודל פיזי המתאים לתשתיות המקומיות.

מצלמות כיפה

מצלמה עגולה בצורה של כיפה. בחלק שנמצא בקצה העליון, שמממש את עיצוב הכיפה מונחת העדשה, ומסביב לה מנגנון תליית המצלמה. המצלמה נועדה להתקנה בקצוות של חדרים, לרוב בתוך הבית, אך ניתן גם להתקין בחוץ. המצלמה נסתרת גם בשל גודלה וגם בשל המיקום שנבחר לה, שהוא לרוב פינתי ואינו מושך את עינו של המתבונן. המצלמה יכולה לספק חיוויים שונים של תמונה ווידאו בהתאם לנתוני העדשה, החיישן והמעבד שנקבעו לה.

מצלמה נסתרת לבית

מצלמות כרטיס

מצלמה עם עדשה בגודל מזערי מאד, לעתים פחות מ- 1 ס"מ, אשר מוטמעת בתוך כרטיס שחור מלבני. הכרטיס מוצנע בתוך קיר והעדשה המזערית אינה נראית בשטח, למעט למהדרין מבינכם שייבחנו כל ס"מ בקיר המדובר. מטרתה היא לתעד את השטח באופן שאינו ידוע למבקרים בו. היא מצוידת בעדשה, חיישן ומעבד תמונה המספקים את צרכי האבטחה במתחם.

מעגל סגור או מצלמות אינטרנט

כיום, להוציא מקרי קצה בלבד, כמעט שלא נעשה שימוש במעגל סגור. רוב בעלי בתי המגורים שמחברים מצלמות בחדריהם בוחרים לאפיין את ביתם במצלמות רשת שיאפשרו צפייה גם דרך האינטרנט. בדרך זו יכולים דיירי הבית להוריד אפליקציה ולהביט בנעשה בביתם בזמן אמת. הדבר מסייע במיוחד כאשר הבית מארח נזקקים כמו קשישים, טף וחיות מחמד בהשגחת מטפלים או עובדים סיעודיים. גם כאשר שטח הבית גדול, ומתבסס על שטחים פתוחים רבים מסביב לו רצוי שהמצלמות יהיו עם גישה לאינטרנט שתאפשר לכם כבעלי השטח להישאר מעודכנים בזמן אמת לנעשה במרחב הפרטי שלכם.