מדריך קצר לבחירת חברות שמירה ואבטחה

במדריך זה יסופק כל המידע הנדרש על בחירת חברות שמירה ואבטחה. בחירת החברות הללו נעשית מכל מיני טעמים, החל מאנשים פרטיים שצריכים לרשת את הבית שלהם במצלמות אבטחה ובמערכות אזעקה ולבסוף להתחבר למוקד שמירה, ועד זוגות מתחתנים שצריכים חברות שמירה ואבטחה באירוע החתונה עצמו. כמו כן, גם חברות פרטיות נעזרות לא פעם באבטחה, כולל אבטחת מתקנים רגישים מטעמם. במדריך שלפניכם תוכלו ללמוד בדיוק כיצד לבחור חברות שמירה ואבטחה שיתאימו לכם.

בחרו חברות שמירה ואבטחה שניחנות בעבודה יסודית ומקצועית

עבודה יסודית ומקצועית אינה מסתכמת רק בהתייצבות בתאריך X שעה Y לעבודה. עבודה מקצועית היא פתיחת תיק אבטחה למזמין העבודה, עריכת סיורים במקום ימים מספר קודם לחוזה העבודה, דיווח למזמין העבודה על נקודות תורפה שיש לסדר לפני הזמנת החברה על מנת שתהליך האבטחה יושלם כמצופה בסבירות גבוהה, וסיכום על משלוח דו"חות אבטחה במידה והחברה אכן תועסק (לא נדרש במסגרות פרטיות, יותר במסגרות יזמיות של אבטחת מתקנים).

ודאו כי אלו חברות שמירה ואבטחה שבאות לשרת אתכם בשקיפות ומבלי להסתיר מידע

גם אם חלק מפעולות האבטחה סודיות ולא ניתן לדעת למה עושים אותן, מצופה מהנהלת החברה שתדווח עליהן למזמין העבודה מבעוד מועד. מזמין העבודה צריך לצייד חברות שמירה ואבטחה בידע מיוחד שעליהן להכיר מראש. לדוגמה, בתחום החתונות והאירועים אם החלטתם לשמור מקום חנייה ליקרים לכם מכל, יש לסמן אותם ולהורות לחברה על ביצוע השמירה. אם אתם שוכרים לאבטחת מתקנים יש לעדכן את הנציגים מה לבדוק, אלו תעודות לבקש, וכד'. 

הבטיחו כי סל השירותים שמספקת החברה מכיל רק מה שרלוונטי עבורכם

החתונה שלכם בבניין ללא גישה לרכב, אבל בחברה מודיעים לכם כי תצטרכו לשלם על כיוון אורחים בחנייה? כמובן שתצטרכו לבקש ממנה להוריד את השירות הזה. החברה קבעה לכם עלות שלא כוללת את הדרישות המיוחדות שהעליתם כמו סוגי בדיקות ספציפיות במתקנים המאובטחים? יש להכניס זאת לחוזה. כך, אתם מתאמים שירותים שנדרשים לכם ומשמיטים את מה שאינו נחוץ לפני הסגירה. חשוב שהדבר יבוא לידי ביטוי בהצעת מחיר מסודרת וגם בחוזה עבודה מוסכם עם כל התנאים.